Ładowanie

Aktualności

Najnowsze ogłoszenia

Drodzy Rodzice do przedszkola chodzimy do 30 czerwca. Wszystkie dzieci zapisane na liście na dyżur zapraszamy od 1 lipca do przedszkola.  Chętnych rodziców prosimy o przyniesienie podpisanego pedriva minimum 18 GB do przegrania zdjęć z całego roku szkolnego 2023/24.

Na zakończenie roku przedszkolnego pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom

za uśmiech, przychylność i wspólnie spędzony czas.  Na urlop wakacjny życzymy Państwu dużo odpoczynku oraz mile spędzonych chwil z całą rodziną.

Drodzy Rodzice przepraszamy, ale konsultacje z rodzicami dzieci z gr II w dniu 12 czerwca nie odbędą się  z powodu choroby nauczycielki.

Zapraszamy na konsultacje w dniu 14 czerwca  od godz 17.00 i 19 czerwca od godz. 17.00.

Zapraszamy na zajęcia adaptacyjne wszystkich "nowo przyjętych" rodziców i ich dzieci.

W dniu 24 czerwca o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie z dyrektorem,  natomiast 25 i 26 czerwca w godzinach od 17.00 do 18.00 zapraszamy rodziców z dziećmi na zajęcia w sali i w ogrodzie.

 

Serdecznie zapraszamy chętnych  rodziców na konsultacje z nauczycielami i pedagogiem specjalnym. Spotkanie będzie dotyczyło obserwacji końcowych dzieci będą rozdawane karty pracy za cały rok przedszkolny.

Katarzyna Panek w dniu 12 czerwiec od godziny 15:30

Beata Wrońska w dniu 12 czerwiec od godziny 17:00

Wioletta Pawlik w dniu 14 czerwca od godziny 17.00

Magdalena Piasecka w dniu 11 czerwca od godziny 15.00

13 czerwca planujemy wycieczkę do Michałówki w programie zajęcia z przewodnikiem w tym :

- indiańskie opowieści

- przejazd traktorem

- mini ZOO

- tor sprawności

- poczęstunek

Dzieci w tym dniu muszą być do godziny 8.00, sniadanie 8.15,  wyjazd autokarem 8.50

Koszt zajęć 64 zł płatne do nauczycielek gr I i II  koszt autokaru 2.100 zł opłacone będzie z budżetu przedszkola

W dniu 24 maja o godzinie 13.00 serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Uroczystość planowana jest w ogrodzie. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku. Rada Rodziców zakupi naczynia jednorazowe oraz kiełbaskę na grilla. 

28 maja z okazji Dnia Dziecka odbędą się warsztaty czekoladowe. Koszt warsztatów to 40 zł płatne do nauczycielek gr I i II

29 maja odbędą się zabawy, pląsy i rozgrywki sportowe z udziałem Pana Damiana i Pań nauczycielek.

 

Przedstawiam Państwu link do zapoznania ze sprawozdania finansowego Samorządowego Przedszkola w Justynowie za 2023 rok. Beata Nowak

https://www.bip.andrespol.pl/484,sprawozdanie-finansowe-jednostek-budzetowych-i-instytucji-kultury-na-dzien-31-12-2023

Dziękujemy Rodzicom przybyłym na warszaty logopedyczne z Panią Anią. Mamy nadzieję, że pokazane ćwiczenia i zabawy będą pomocne w dalszym wspieraniu rozwoju mowy waszych dzieci. Dziękujemy również za udział w akcji charytatywnej dla bezdomnych zwierząt z Przytuliska w Głownie. Wszystkie zgromadzone pokarmy i zabawki w Majówkę zostaną przewiezione do Głowna.  

Pani Kasia serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Rodzinnym Konkursie Plastycznym pod hasłem  Eko - Zabawka. Prace będą zbierane do 6 maja, dla wszystkich uczestników przewidujemy dyplomy i nagrody. Od 6 maja przyjmowane będą zapisy na dyżur wakacyjny ( lipiec w naszym przedszkolu ).

Od 26 kwietnia wznawiamy zajęcia muzyczno - taneczne z Panem Dawidem.

17 maja o godzinie 10.00  jedziemy autokarem do Teatru Arlekin na przedstawienie pt. "Wielka zagadka Misia Uszatka" Cena biletu wstępu to 35 zł które prosimy wpłacać do nauczycieli, koszt autokaru opłaci Rada Rodziców.

24 maja planujemy Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, więcej informacji na ten temat  podamy w późniejszym terminie. Rada Rodziców prosi o uregulowanie wpłat na konto rodziców wydatki będą dotyczyły opłat za autokar na dwie wycieczki, zakupu upominków na Dzień Dziecka, poczęstunku na Dzień Mamy i Taty. 

Życzymy Państwu zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych. 

Radosnego wiosennego nastroju, smacznych potraw oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny. 

Dyrektor i personel przedszkola.

Szanowni Państwo,

Fundacja WWF Polska zaprasza do udziału w promującej ochronę środowiska akcji Godzina dla Ziemi WWF, która odbędzie się 23 marca o godz. 20:30.

Godzina dla Ziemi WWF jednoczy miliony ludzi na całym świecie, którzy w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na jedną godzinę gaszą światła w swoich domach, a instytucje wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. W Polsce w poprzednich edycjach akcji wzięło udział blisko sto miast, wygaszając oświetlenie publicznych obiektów. 

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF w Polsce dedykowana jest rzekom - wodzie oraz żyjącym w niej i dzięki niej roślinom oraz zwierzętom, całym rzecznym ekosystemom pilnie potrzebującym ochrony. 

Gasząc światła na symboliczną godzinę każdy z nas i każda instytucja może dołączyć do globalnej akcji ekologicznej. Zachęcamy do udziału. 

Link do strony z dodatkowymi informacjami o tegorocznej akcji:  https://www.wwf.pl/godzina-dla-ziemi-2024

Kuratorium Oświaty w Łodzi, Dyrektor Beata Nowak

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań."

 

W dniu 19 marca na terenie przedszkola  odbędzie się wiosenny koncert z muzyką klasyczną, 20 marca podczas zajęć edukacyjnych dzieci bedą oglądać żywe gady, 21 marca powitamy Panią Wiosnę. W oststnim tygodniu miesiąca dzieci poznaja tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych.

W dniu 22 lutego razem z warsztatami sensorycznymi odbędzie sie teatrzyk pt. "Trzy świnki".   28 lutego odwiedzi nas Pani z Biblioteki Publicznej w Justynowie.

W dniu 29 lutego o godzinie 17.00 zapraszamy rodziców na zebranie dotyczące podsumowania pracy dydaktyczno wychowawczej za I semestr oraz  omówienia problemów wychowawczych, poruszymy temat rekrutacji i związanych z nią dokumentów.  

W tym roku szkolnym dyżur odbędzie się w miesiącu lipcu,  przerwa wakacyjna w sierpniu natomiast w maju będą zapisy na listę. 

Szczegółowe informacje dotyczące Rekrutacji do przedszkola w roku szkolnym 2024/2025 wraz z dokumentami do pobrania znajdują się w zakładce " Rodzice" - "Zasady rekrutacji"

W imieniu ogranizatorów WOŚP bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w zbiórce pieniążków. Zgromadzona w skarbonce kwota 315 zł. i 90 gr. została odwieziona i przeliczona w  sztabie Liceum Ogólnokształcącego w Wiśniowej Górze.          Wszystkie zajęcia dodatkowe będą w czasie ferii realizowane. 

Drodzy Rodzice drodzy Dziadkowie ...

W związku z bardzo niską frekwencją dzieci w przedszkolu  i wirusem jaki panuje, uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przekładamy na 13 lutego na godzinę 13.30.  Uroczystość odbędzie się razem z Balem Karnawałowym dla dzieci  w sali OSP Justynów. Do straży dzieci zostaną przewiezione autokarem, odebrane muszą być przez Dziadków. Poczęstunek bez zmian. Życzymy wszystkim dużo zdrowia.

Drodzy Państwo od tygodnia w przedszkolu mamy uszkodzony telefon stacjonarny nie wiemy kiedy zostanie naprawiony. Wszelkie naprawy z tym związane leżą po stronie Urzędu Gminy - serwerownia. W sprawach pilnych prosimy o kontakt e-mail przedszkole.justynow@op.pl. 

Dzieci, króre były nieobecne na warsztatach herbacianych będą wykonywały swoje prezenty dla dziadków z nauczycielkami, pomoce zostały zakupione. 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków na uroczystość, która odbedzie się 26 stycznia /piątek/ o godzinie 13.30 w sali OSP w Justynowie  ulica Główna 74.

Upominki dla wszystkich dziadków w postaci "herbatki" będą wykonywane przez dzieci 11 stycznia. Prosimy o wpłacanie do nauczycielek 35 zł.

Rodziców bardzo prosimy o przygotowanie kawałka ciasta lub zakupienie owoców (mandarynki, banany). Ciastka, cukierki  i soki zostały z Wigilii. 

Dzieci zostaną przywiezione na salę autokarem.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wsparli Fundację "Mam Marzenie"  i zakupili prezenty do szpitalnych odzałów dziecięcych w Łodzi. Dziękujemy Panu Piotrowi Zielińskiemu za przewiezienie darów do Fundacji.

Zaległe zajęcia z języka angielskiego z dnia 6.11 br odbędą się 06.12. br.

W dniu 07.12 (czwartek) odbędą się warsztaty sensoryczne, natomiast 11.12 (poniedziałek) dzieci obejrzą przedstawienie teatralne "Zimowa opowieść"  i odwiedzi nas Święty Mikołaj z prezentami zakupionymi przez Radę Rodziców.

Wszystkich Rodziców zapraszamy serdecznie na Uroczystość Choinkową w dniu 15.12 (piątek) gr II Puchatki na godzinę 13.00 oraz gr I Biedronki na godzinę 13.30. Prosimy o przyniesienie w tym dniu najlepiej rano niewielkiego poczestunku ( kawałek ciasta lub ciasteczka lub cukierki lub soki lub owoce). Stroje do przygotowania dla dzieci zapisane są na tablicy ogłoszeń.

Serdecznie zapraszamy chętnych  rodziców na konsultacje z nauczycielami i pedagogiem specjalnym. Spotkanie będzie dotyczyło obserwacji wstępnych dzieci i problemów wychowawczych.

Katarzyna Panek w dniu 21.11 od godziny 15:30

Beata Wrońska w dniu 21.11 od godziny 17:00

Wioletta Pawlik w dniu 28.11 od godziny 17.00

Magdalena Piasecka w dniu 23.11 od godziny 16.30

-  W dniu 7.11 br jedziemy na zplanowaną wcześniej wycieczke do lasu w Janówce na Śceżkę Edukacyjną i zbieranie darów jesieni.

- 10.11 br na terenie przedszkola odbędą się warsztaty pszczelarskie "Przygotowanie  pszczół do zimy" z wykonywaniem świec z wosku pszczelego. Można zakupić słoiczek miodu wg. zapisu na plakacie - wpłaty do nauczycielek. 

- 14.11 br odbędą się warsztaty ceramiczne z gliny "Jesienne Liście" . Koszty warsztatów ponosi przedszkole.

- Z powodu choroby Pani od angielskiego zajęcia w dniu 6.11. br zostały odwołane. Zajęcia z piłką klubu LZS z czwartku 9.11 br zostaną odrobione 13.11 br. 

 

   Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na warsztaty z Panią Psycholog, które odbedą się w dniu 09.11.2023 r. - (  czwartek)                          o godzinie 17:00.  Temat spotkania "Potrzeby emocjonalne dziecka".  Prosimy o obecność.

Prosimy rodziców o przygotowanie strojów na Bal Pani Jesieni w dniu 24.10 br. - wtorek ( zwierzątka leśne, warzywa, grzybki itp) .    30.10 br. -poniedziałek  na terenie przedszkola firma fotograficzna będzie wykonywała dzieciom zdjęcia o tematyce jesiennej indywidualne i grupowe.Po tygodniu dostaniecie Państwo linki i hasła do galerii internetowej. Zakup zdjęć i wybór jest  dobrowolny przez galerię internetową. 

W dniu 5 października dzieci jadą na wycieczke do Stajni Borawa Zielony Konik. Tam odbędą się przejażdżki na kucyku, przejazd wozem konnym do lasu oraz będzie zorganizowane ognisko z kiełbaskami. Koszt związany z atrakcjami to 30 zł od dziecka płatne do nauczycieli,  przejazd autokarem opłaca Rada Rodziców. Wycieczka do lasu w Gałkówku na zbieranie Darów Jesieni jest zaplanowana na początek listopada. 

W dniu 20 października na terenie przedszkola odbędzie się Uroczyste Pasowanie "Puchatków" i "Biedronek" na Wzorowe Przedszkolaki Maluchy i Średniaki.  Występ Puchatków - średniaków godzina 13:00, występ Biedronek maluchów i średniaków 13:30.  Stroje do przebrania będą podane w terminie późniejszym.

11.10 planujemy zajęcia z ZOOterapi - spotkanie z płazami, 16.10 obchodzimy Światowy Dzień mycia rąk, 17.10 planujemy spotkanie z Policjantem, 26.10 na terenie przedszkola odbędzie się teatrzyk lalkowy "Piotruś Pan"

 

 

20 września obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci 19 września we wtorek będą sie bawiły na warsztatach sensorycznych z hydrożelem. Natomiast 20 będą oględały bajkę w wykonaniu aktorów z teatru WidziMisię pt Żuczek. Średniaki 21 idą na wycieczkę do Pizzeri Mariano Italiano w Justynowie. Od przyszłego tygodnia już na stałe zaczynają się zajcia z języka angielskiego, rytmiki z Panem Dawidem oraz zajęcia z logicznego myślenia - Legorobotyki. Zajęcia są po godzinie 13.00.

Witam serdecznie w Nowym Roku Szkolnym 2023/2024. Kilka słów dla przypomnienia.

Do przedszkola można przyprowadzić dziecko już 1 września w piątek. Pracujemy jak w każdym innym dniu w godzinach od 7.00 do 17.00. Dzieci z grupy średniaczków- "Puchatki" przebierają się na dole i same wchodzą na górę do swojej klasy. Maluszki -"Biedronki"  po rozebraniu się przekazywane są nauczycielowi w klasie na dole.  Prosimy aby dzieci nie przynosiły do przedszkola żadnych zabawek. Po obiedzie dzieci będą odpoczywały na karimatach słuchając czytanych bajek lub muzyki relaksacyjnej. Jeśli tylko bedą odpowiednie warunki pogodowe będziemy często przebywać na terenie ogodu przedszkolnego lub na spacerze. Prsimy rodziców o stosowne ubieranie dzieci (najlepiej na cebulkę) i koniecznie w szatni w worku muszą być przygotowane ubrania na zmianę. Prosimy  maluszkom podpisać buty na zmianę do chodzenia po przedszkolu.  Klasy będą często wietrzone, dzieci w tym czasie będą przebywały na korytarzu.  Dzieci przyprowadzamy w godzinach od 7.00 do 8.30.  natomiast odbieramy od 15.00 do 17.00W okresie  pierwszych dwóch tygodni "nowe" maluszki można odbierać wcześniej tj. po obiedzie o godzinie 13.00.  Zaraz w pierwszym tygodniu dostaniecie Państwo informację kiedy odbędzie się pierwsze zebranie. Opłaty za przedszkole bedą dopiero w październiku.

                                                                                                                                                                        Beata Nowak

Rada Rodziców przedstawia wydatki ze swojej działalności za okres od 1.09.2022 do 30.06.2023 r. na kwotę 12.478 zł

- Książki do obserwacji i nauki, karty plastyczne dla 50 dzieci z I i II grupy 3.480 zł

- Opłata za autokar za trzy wycieczki w kwocie 1850 zł

- Reczniki popierowe dla dzieci semestry za kwote 550 zł

- Medale dla 50 dzieci 360 zł

- Upominki od Mikołaja 1250  zł

- Upominki dla personelu na Dzień Edukacji - 450 zł

- Nagrody na konkursy 350 zł

- Dzień Babci w sali OSP ( wynajem sali, naczynia jednorazowe) 400 zł

- Upominki świąteczne Wielkanocne 300 zł

- Teatrzyk i pokazy Cyrkowe 900 zł

- Poszewki na poduszki dla dzieci do odpoczynku 800 zł

- Upominki dla personelu na zakończenie roku 160 zł

- Pamiątki dla dzieci na zakończenie roku 1660 zł

 

Do przedszkola chodzimy do 30 czerwca. Chętnych rodziców prosimy o przyniesienie podpisanego pedriva minimum 18 GB do przegrania zdjęć z całego roku szkolnego 2022/23.

 

Uwaga Rodzice.

W dniu 02.05 br. nie odbyły się zajęcia z „Kangurkiem”.  Zajęcia zostały odrobione we wtorek 06.06.  Natomiast za 09.06 piątek zajęcia będą odpracowane 13.06 we wtorek.

W związku z ustaleniem zakupienia ilości posiłków na dzień 09.06 piątek prosimy o wpisanie dziecka na listę.

Serdecznie zapraszamy  rodziców na konsultacje z nauczycielami z obserwacji końcowych:

Beata Wrońska  w dniu 13.06 od godziny 17.00

Wioletta Pawlik w dniu 14.06 od godziny 15.40

Katarzyna Panek w dniu 20.06 od godziny  17.00

Magdalena Piasecka w dniu 14.06 od godziny 16.00

Na Dzień Dziecka 1 czerwca wszystkie dzieci idą do naszej Justynowskiej lodziarni koszt lodów to 5 zł.

2 czerwca jedziemy do Dobronianki na zajęcia z przewodnikiem i dokarmianiem zwierząt, koszt wejścia to 30 zł od dziecka.

Przejazd autokarem 1700 zł opłaci rada rodziców. Prosimy o wpłaty 35 zł do nauczycielek.

Zapraszam "nowych" Rodziców (bez dzieci) na spotkanie z Dyrektorem Przedszkola w dniu 26 czerwca (poniedziałek) na godzinę 16.00.                                                                                                                                                                             

Natomiast w dniu 27 i 28 czerwca (wtorek i środa ) o godzinie 17.00 odbędą się zajęcia adaptacyjne dla "nowych" dzieci razem z rodzicami. Zajęcia planujemy zorganizować na terenie przedszkola oraz w ogrodzie.

 

Przedstawiam Państwu link do sprawozdania finansowego Samorządowego Przedszkola w Justynowie za 2022 rok.  Beata Nowak

https://www.bip.andrespol.pl/370,sprawozdania-finansowe-jednostek-budzetowych-i-instytucji-kultury-na-dzien-31-12-2022-r

Podczas wycieczki do Łodzi dopisała nam piękna pogoda, teraz życzmy sobie słonecznej pogody na Dzień Mamy i Taty.  Uroczystość z tej okazji odbędzie się w dniu 25 maja o godzinie 13.00 na terenie ogródka przedszkolnego.  

W dniu 2 maja z okazji Dnia Dziecka jedziemy na wycieczkę autokarową do zwierzątek w Dobroniance.

W tym roku dyżur wakacyjny będzie w miesiącu lipcu na terenie  Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Justynowie.  W sierpniu mamy wakacje.

W dniu 04.05 br. jedziemy na odwołaną wcześniej wycieczkę do Muzeum Kinematografii (lekcja muzealna z przewodnikiem i animacja filmowa) oraz do Palmiarni ( zwiedzanie, dokarmianie rybek i żółwi).  Wyjazd z przedszkola 8:30. śniadanie 8:00.  Jest to jedyny możliwy termin zajęć w muzeum i zamówienie autokaru. Zajęcia z języka angielskiego za święto 10.04. odbyły się 11.04. br. 

Drodzy Rodzice czekałam do ostatniej chwili z decyzją odwołania wycieczki. Obecnie mamy trzy chore osoby z personelu w tym dwie nauczycielki. W grupie u maluszków jest tylko dziewięcioro dzieci u średniaczków czternaścioro. W czwartek w rannych godzinach ma być  tylko1-2 stopnie to jest zbyt mało na spacer po parku. Przekładamy wycieczkę na koniec kwietnia lub na maj, ostateczny termin podam Państwu po świętach. 

Życzę Państwu zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.  Radosnego wiosennego nastroju, smacznych potraw oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny.  Dyrektor Beata Nowak

W dniu 31 marca odbędą się zabawy sensoryczne Wielkanocne Jajko 3 D. Ze względu na możliwość ubrudzenia i pomoczenia się masą prosimy o dostarczenie dla dziecka ubrań na zmianę (skarpety, spodnie, bluzka ).

6 kwietnia rano o 9:00 jedziemy na wycieczkę autokarową do Łodzi. Będziemy zwiedzać Palmiarnię, karmić żółwie i rybki następnie przejdziemy parkiem do Muzeum Kinematografii na zajęcia muzealne pt. Pałac pełen bajek. Prosimy w tym dniu o przyprowadzenie dziecka do godziny 8:30.  Koszt zajęć to 30 zł płacimy do  nauczycielek, przejazd autokarem będzie opłacony z Rady Rodziców.

Serdecznie zapraszamy chętnych rodziców na spotkanie indywidualne ze specjalistami Panią pedagog Magdaleną Piasecką i logopedą Panią Anną Nowak w dniu 22.03 br. w godzinach 15-17. 

Dyrektor oraz Rada Rodziców prosi o uregulowania opłat za II semestr z na Radę Rodziców. Planujemy dwa teatrzyki, dwie wycieczki autokarowe w kwietniu i czerwcu oraz zakup upominków na zakończenie roku. Na prośbę rodziców uczestniczących w warsztatach podajemy propozycje kreatywnych zabaw z dziećmi w domu. Miłej zabawsmiley     

Mała motoryka- zabawy sensoryczne i manipulacyjne:

-przekładanie szczypcami- pensetą- klamerką korali, kulek, pomponów,

-nawlekanie na sznurek korali, słomek, guzików, korków

-"łowienie rybek"-nakładanie za pomocą słomki makaronu.

-obrysowywanie ( monet, guzików, zabawek ) następnie odnajdowanie odpowiedniego przedmiotu.

- masy : solna, papierowa, ciastolina, plastelina, glinka ceramiczna, piasek kinetyczny, ciecz nienewtonoska.

Sensoryczne koszyczki - odgadywanie przedmiotów tylko za pomocą zmysłu dotyku to nie małe wyzwanie dla każdego kilkulatka.

Do zabawy potrzebujecie: dwa koszyczki, dwa kawałki materiału z wyciętym otworem na dłonie, dwie gumki recepturki do zamocowania materiału i kilka różnych przedmiotów po dwie sztuki każdy, tak aby w jednym i drugim koszyczku umieścić takie same przedmioty.

To mogą być dwie szyszki, dwie muszelki, samochodziki, ludziki, koniki, puszki waty, klocki, piłeczki, łyżki itp. Wszystko wrzucamy do naszych koszyczków, zakrywamy materiałem i za pomocą dotyku próbujemy odszukiwać dwa takie same przedmioty.

Makaronowe rybki zabawa plastyczna ( duży makaron muszle i spinacze do bielizny)

Doskonała zabawa twórcza pobudzająca wyobraźnię, a jednocześnie rozwijająca sprawność dłoni. Jeśli twój maluch ma problemy z małą motoryką, przygotowuje się do nauki pisania lub uwielbia zabawy w łowienie rybek.

Zabawa symetryczna.

Pozbierajcie w domu ulubione przedmioty i zabawki ale takie, które mają swoje identyczne odpowiedniki. Na środku kartki lub stołu wyznaczamy za pomocą taśmy lub sznurka granicę, a teraz po lewej stronie od taśmy od góry w dół układamy przedmioty a zadaniem dziecka jest zrobić to samo po prawej stronie żeby zachować symetrię.

Zabawy w kodowanie bez komputera to doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu w domu. Dziecko nie tylko będzie świetnie się bawić, ale przy okazji nauczy się czegoś nowego. Umiejętności logicznego myślenia, obserwacji , dedukcji, analizowania, formułowania poleceń.

do wykorzystania : samodzielnie zrobiona mata do kodowania z kartonu taśmy malarskiej lub platonki po jajkach )

Kubeczkowy wąż

Kolejny pomysł to układanie węża z kolorowych kubeczków lub klocków. Dzieci układają kubeczki lub klocki w poziomie tworząc długiego węża. Kolory poszczególnych partii naszego węża układamy na podstawie napisanych na kartce komend z zachowaniem określonych warunków.

Przykładowy zapis instrukcji np.: głowa węża powinna się składać z 3 zielonych kubeczków, koniec ogona powinien być niebieski. Za głową węża ułóż naprzemiennie 5 kubeczków czerwonych i żółtych. Resztę kubeczków ułóż w środku węża, jednak kubeczki czerwone nie mogą się stykać z żółtymi, a czarne z zielonymi. Do zabawy z młodszymi dzieci proponuję na początku użyć mniejszej ilości kolorów i kubeczków, a dla starszych dzieci możemy użyć dowolnej ilości, z czym z pewnością świetnie sobie poradzą.

Budowanie muru z klocków

Zasady podobnie jak przy zabawie w tworzenia węża, ale tym razem budujemy mur z klocków. Układamy klocki według komend napisanych przez druga osobę.

Przykładowy zapis polecenia do wykonania np: Kolor czerwony klocków może pojawić się tylko w podstawie, która musi się składać z maksymalnie 10 klocków. Kolor niebieski nie może sąsiadować (z żadnej ze stron) z żółtym, na górze mogą być tylko zielone klocki. Mur nie może być wyższy niż 8 pięter.

Budowanie wieży z zakrętek (styropian , korki, patyki do szaszłyków) układamy według konkretnego kodu w pionie np.: od dołu 2 korki niebieskie, następnie na przemian 4 korki czerwone z 4 żółtymi na koniec 2 zielone.

Zabawy kreatywne , doskonalące pamięć i spostrzegawczość:

-Co zniknęło?( wybieramy z dzieckiem 3-6 zabawek które układamy w szeregu, następnie prosimy dziecko żeby zakryło oczy, w tym czasie chowamy pod kocyk- chustę jedną zabawkę. Zadaniem dziecka jest odgadnąć którą.

-przekształcanie : rolki papieru, koła, kleksa, Litery czegokolwiek w coś innego (np. z kleksa powstaje ciekawy stworek, robot, gruszka czy coś innego przez dorysowanie kredkami odpowiednich fragmentów.

-wymyślanie bajki na podstawie obrazków,

-układanie obrazków z nietypowych materiałów : pasków ze zniszczarki , kamyków, nasion itp.

Zabawy ruchowe w domu

- pudełko zadań ( losowanie kartek z zadaniami, wykonanie w określonym czasie) np. zrób w ciągu minuty 10 przysiadów, stań na jednej nodze przez 10 sekund,

-zabawy z kocem ( naleśnik, sanki, tor przeszkód zbieranie korków, bujanie-kołyska, przeciąganie, chowanie się , składanie w określony sposób)

-zabawy z gazetami (przeszkody , balansowanie piłką na rozłożonej kartce gazety, chodzenie z gazetą między nogami, pod brodą, na głowie, rzuty do celu)

-zabawy z klamerkami ( lisi ogon, kukułka, kto więcej, zawieś pranie, kolory klamerek itp)

-zabawy z kłębkiem wełny, sznurka ( pokonywanie rozciągniętego między meblami sznurka- przechodzenie pod, nad sznurkiem)


 

Ćwiczenia słuchu fonematycznego

- podział wyrazów na sylaby połączony z ruchem np.: tupaniem, klaskaniem, skakaniem itp.

- wyodrębnianie głoski w nagłosie: „głuchy telefon”( to samo słowo), słowo zaczynające się tą samą literą, dla starszych dzieci kończące się tą samą literą

- zagadki słuchowe: powtarzanie wysłuchanego rytmu, wskazywanie skąd dochodzi dźwięk, rozpoznawanie odgłosów z otoczenia.

Określanie kolejności zdarzeń w różnych naturalnych sytuacjach, historyjkach (praca z obrazkiem)

- nazywanie przedmiotu na obrazku

- układanie zdania z obrazkiem

- wybieranie kilku obrazków (2, 3, 4…) i układanie z nimi zdań, opowiadań

- układanie historyjek obrazkowych – opowiadanie, co było wcześniej, teraz, później

- opowiadanie obrazków (samodzielne, poprzez udzielanie odpowiedzi na pytania, nadawanie tytułów obrazkom)

Ćwiczenia usprawniające koordynację wzrokowo-ruchową

- skupianie wzroku na przedmiocie, wodzenie gałek ocznych za przedmiotem z wyłączeniem ruchów głowy

- stabilizacja całego ciała, ćwiczenia równoważne ( chodzenie po sznurku rozłożonym na podłodze, po złączach paneli, po kresce narysowanej na ziemi, po krawężniku, )

- ruchy naprzemienne: zabawy na deskorolce

- zabawy na przekraczanie linii środka: przekładanie przedmiotów, pokazywanie ucho-ucho, oko-oko, ramię-ramię itd., przekładanie zabawek, przedmiotów w ruchu na huśtawce, hamaku

- ćwiczenia rozmachowe na dużych formatach papieru (farby), na tablicy (kreda), patykiem po ziemi

- ćwiczenia dłoni: gniecenie-prasowanie, darcie gazet, ćwiczenia chwytu pęsetkowego (spinacze, pęsety) – chwytanie i przenoszenie przedmiotów w określone miejsce, strzelanie folią bąbelkową palcem wskazującym i kciukiem, lepienie z ciasto liny, modeliny, plasteliny, masy piankowej; rysowanie palcem w mące, kasy, ryżu; nawlekanie korali na sznurek, wycinanie nożyczkami

- układanie puzzli

- budowanie wieży z klocków

Zabawy matematyczne:

- ćwiczenia i zabawy utrwalające obraz kostki do gry (gry planszowe, karty do gry, domino)

- ćwiczenia w przeliczaniu przedmiotów z jednoczesnym wskazywaniem

- segregowanie przedmiotów według określonej cechy

- układanie rytmów z wykorzystaniem różnych przedmiotów

- porównywanie liczebności zbiorów

- określanie liczebności zbiorów, gdzie więcej, gdzie mniej

- określanie prawo-lewo

Ćwiczenia na pamięć koncentrację uwagi:

- ćwiczenia umiejętności obserwowania. Odtwarzanie z pamięci obrazu i odpowiedzi na pytania co dziecko widziało;

- wyszukiwanie ukrytych przedmiotów;

- gry „memo’, „sokole oko”, „Dooble”;

- naprzemienne segregowanie przedmiotów z wykorzystaniem obu rąk do dwóch pojemników – przekraczanie linii środka ciała;

- zabawa „Co się zmieniło, czego brakuje?”;

- układanie z pamięci przedmiotów wg określonej kolejności;

- układanie pojemników dwoma rękami jednocześnie – stymulowanie półkul mózgowych;

- zabawy paluszkowe, naprzemienne pokazywanie określonych znaków obiema rękami jednocześnie;

Ćwiczenia logopedyczne buzi i języka

- naśladowanie min i ruchów języka wg obrazka i prezentacji nauczyciela/rodzica

- Karmienie tygryska – przenoszenie kawałków bibuły za pomocą słomki do buzi tygryska

Dla prawidłowego rozwoju dziecka ważne są zabawy „wygłupy” z rodzicami: wojna na poduszki, rolowanie naleśnika i rozwijanie, przewrotki, taczki, koniki itp.

Wszystkie proponowane zabawy i ćwiczenia zostały przećwiczone z rodzicami.

Zabawy Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Zabawy w parach: dziecko – dziecko lub dziecko – rodzic:

- „Mostek” – jedna osoba robi mostek a dziecko przechodzi na czworaka;

- „Rolowanie dywanu” – jedna osoba leży na podłodze, druga ją turla (można owinąć osobę leżącą w koc), pamiętając o nie zawijaniu głowy;

- „Prowadzenie ślepca” – prowadzenie za ręke osoby, która ma zamknięte bądź zawiązane oczy;

- „Paczka” – jedna osoba leży skulona na podłodze, druga osobą próbuje ją wyprostować - rozpakować;

- „Rowerek” – dwie osoby leżą na plecach, stykają się stopami, naśladują jazdę na rowerze;

- „Złap mój ogon” – z szarfą lub paskiem;

- Marsz na sztywnych kolanach, na ugiętych nogach;

- „Kangury” – jedno dziecko jest matką i tuli w ramionach swoje dziecko, siad płaski w rozkroku;

Zabawy na spostrzegawczość - Czego brakuje 4– 5 zabawek, dziecko zamyka oczy, jedną zabawkę chowamy i pytamy dziecko: Czego brakuje?

W dniu 07.03.2023 r. /wtorek/  o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie z Rodzicami dla I i II grupy  dotyczące podsumowania osiągnięć dzieci po pierwszym półroczu. Dodatkowo odbędą sie warsztaty z rodzicami - Kreatywne zabawy do wykorzystania w domu. W tym samym dniu przyjadą do nas aktorzy z Kabaretu - Bajki na jednej nodze z przedstawieniem "Zdrowy styl życia". W dniu jutrzejszym 03.03 w piątek odbędzie się bajka pt. Kopciuszek z warsztatami sensorycznymi.

Drodzy Rodzice.

-  Rodzice dzieci z rocznika 2017 i 2018 którzy chcą zapisać dziecko do Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Justynowie do 6 kwietnia 2023 r. wypisują  wniosek znajdujący się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Justynowie i składają  go do sekretariatu szkoły. 

-  Rodzice dzieci z rocznika 2018 i 2019, którzy wyrażają chęć  pozostania w Samorządowym Przedszkolu w Justynowie do 06 marca 2023r. piszą deklarację potwierdzejącą wole korzystania z opieki  przedszkolnej i składaja do dyrektora przedszkola. Deklarację Rodzice otrzymają  01.03.2023 r. w przedszkolu.                

- Pozostałe informacje o rekrutacji do przedszkola znajdują się na stronie w zakładce Rodzice- Zasady Rekrutacji.         Dyrektor Beata Nowak

9 lutego br. na terenie przedszkola odbędzie się Bal Karnawałowy.  Prosimy rodziców o przygotowanie dla dzieci ciekawych strojów. 

W miesiącu lutym odbędzie się w przedszkolu spotkanie z panem leśniczym. Prosimy dzieci o przynoszenie pokarmu dla leśnych zwierząt ( np. buraki, jabłka, ziemniaki, marchew, kapusta, żołędzie -jesli ktoś posiada) Dziękujemy

Nasze przedszkole jest placówką nieferyjną czyli od 16 stycznia pracujemy na tych samych zasadach. Jedyne zmiany to zajęcia z języja angielskiego, które odbędą się dwa razy w pierwszym tygodniu ferii tj. 16 i 18 w poniedziałek i środę. Natomiast zajęcia z legorobotyki będą przez okres ferii w czwartki a nie w środę. Tym Państwu co wyjeżdzają na zimowiska życzę dużo śniegu i wypoczynku. Beata Nowak

Zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków na uroczystość z okacji ich święta w dniu 10 stycznia na godzinę 13.00  do sali OSP w Justynowie.

W programie występy dzieci, zabawy i konkursy muzyczne z Panią Klaudią oraz upominki i poczęstunek.

Rodziców prosimy o przygotowanie poczęstunku w postaci kawałka ciasta lub owoców (mandarynki, banany, winogron) lub soków 1 litrowych. Poczęstunek prosimy przywieźć rano 10.01 do przedszkola. 

Dzieci będą dowiezione na salę autokarem. Prosimy o ubranie dzieci w świąteczne stroje .

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia

pełnych miłości i ciepła rodzinnego

oraz

szczęśliwego Nowego Roku 2023

życzą pracownicy i dyrektor Samorządowego Przedszkola w Justynowie.

Miedzy świętami przedszkole pracuje we wszystkie dni bez zajęć dodatkowych. Zapraszamy.   Dzień Babci i Dziadka planujemy 10 stcznia w sali OSP Justynów.

Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców do przedszkola na spotkanie Wigilijne, które odbędzie się w dniu 19 grudnia o godzinie 13.00.

Zaplanowany jest występ muzyczny dzieci, poczestunek oraz konkurs wiedzy nt. Świąt Bożonarodzeniowych. Prosimy w tym dniu o świąteczne stroje dla dzieci.

Odwołane zajęcia z języka angielskiego za 5 grudnia będą odrabiane 15 grudnia w czwartek. 

W dniu 16  grudnia w piątek odbędą sie warsztaty sensoryczne natomiast 19 w poniedziałek zapraszamy rodziców na Wigilię smiley

W dniu 05.12 br. zajęcia z języka angielskiego są odwołana z powodu choroby prowadzącej Pani Zofii Snelewskiej-Stempień.

W dniu 05 grudnia o godzinie 11.30 wszystkie dzieci jadą autokarem do teatru Piccolo w Łodzi na przedstawienie pt: Bałwankowa rodzina. Po przedstawieniu będzie spotkanie z Mikołajem i rozdawanie upominków zakupionych przez Radę Rodziców.   Koszt biletów wynosi 28 zł, prosimy o wpłacanie pieniążków do nauczycielek poszczególnych grup.  W tym dniu dzieci odbieramy po godzinie 15.00, angielski będzie rano. 

28 listopada pięcioro dzieci z naszego przedszkola  jedzie na konkurs piosenki patriotycznej do Szkoły Podstawowej w Justynowie

02 grudnia na terenie przedszkola zgłoszone dzieci będą brały udział w konkursie recytatorskim wierszy J.Tuwima i J.Brzechwy

01 grudnia odbędą się warsztaty ceramiczne, tym razem będą lepione z gliny ozdoby świąteczne

16 grudnia świąteczne warsztaty sensoryczne

od 1 do 19 grudnia Rodzinny Konkurs plastyczny Świąteczna Bombka w naszym przedszkolu

19 grudnia o godzinie 13.00  planujemy zorganizować  Świąteczny Wieczór Wigilijny z rodzicami i pracownikami przedszkola, dzieci upieką pierniki i zaśpiewają piosnki świąteczne również w języku angielskim.

W dniu 18 listopada na terenie przedszkola wszystkie dzieci będą mogły obejrzeć przedstawienie

pt. Czerwony Kapturek.   Po przedstawieniu odbędą się warsztaty sensoryczne.

22 listopada ( wtorek) w godzinach zapraszamy rodziców na konsultacje indywidualne

                      z nauczycielami i specjalistami ( pedagog, logopeda ). Spotkanie dotyczyć będzie podsumowania wstępnych obserwacji dzieci.  Od godziny 16.00 do 18.00 Pani Wioletta Pawlik, Beata Wrońska, Urszula Suligorska. Od godziny 17.00 do 19.00 Pani Katarzyna Panek, Magdalena Piasecka- pedagog.                                                                                                                                                  

Na terenie przedszkola odbędą się warsztaty ceramiczne z gliną.

Zajęcia dla dzieci z grupy II odbędą się 27 października natomiast dla dzieci z grupy I 3 listopada.

W dniu 17 października odbędą sie zajęcia pokazowe z języka angielskiego. Płatne zajęcia rozpoczną się w poniedziałek 24 października o godzinie 13.00.

Koszt zajęć 1 x w tygodniu po 30 minut w każdej grupie będzie wynosił 50 zł za miesiąc. Każdy z chętnych rodziców musi podpisać z firmą umowę (druki u dyrektora).

Rozkład zajęć dodatkowych:

poniedziałek - zajęcia z logopedą p. Anią, zajęcia z j. angielskiego

wtorek - zajęcia z logopedą p. Ula, zajęcia korekcyjne

środa - zajęcia z logopedą p. Ania, zajęcia z lego-robotyki

czwartek - zajęcia logo -rytmiczne i taneczne, zajęcia korekcyjne

piątek - zajęcia z Kangurkiem, terapia ręki

Jeden raz w miesiącu będą koncerty muzyczne.

W dniu jutrzejszym piątek 7 października

- dzieci z grupy II idą odwiedzić podopiecznych z Środowiskowego Domu Samoopomocy

- dla zapisanych dzieci rozpoczną się zajęcia sportowe z Kangurkiem

- dla wszystkich dzieci odbędą się warsztaty sensoryczne z hydrożelem

W tym dniu prosimy odbierać dzieci po 15.00

W dniu 10 października -poniedziałek dzieci z II grupy idą do Biblioteki w Justynowie na prezentację o Zdrowym żywieniu

W dniu 13 października serdecznie zapraszamy Rodziców na uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka Malucha i Średniaka. Pasowanie dla dzieci z grupy I maluszków odbędzie się o godzinie 9.30 natomiast dla średniaków grupa II o godzinie 10.00.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych Średniaki z II grupy 3 października odwiedzą podopiecznych z Środowiskowego Domu Samopomocy w Justynowie.

We wtorek 4 października wszyscy obchodzimy Dzień Marchewki. Prosimy o przyniesienie 2 surowych  marchwek i ubranie dzieci na kolor pomarańczowy.

W dniu 6 października w czwartek odbędzie się Bal Pani Jesieni prosimy o przygotowanie dla dzieci strojów na przebranie (  grzybki, leśne zwierzątka , owoce, warzywa itp. )  

W dniu 13 pażdziernika serdecznie zapraszamy Rodziców na uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka Malucha i Średniaka. Pasowanie dla dzieci z grupy I maluszków odbędzie się o godzinie 9.30 natomiast dla średniaków grupa II o godzinie 10.00.

W dniu 26 września o godzinie 10.00 dzieci jadą autokarem do Lasu na Ścieżkę Edukacyjną w Janówce.

Tam będzie spotkanie z leśniczym, omawianie przystanków edukacyjnych, zbieranie leśnych darów

oraz kiełbaska z ogniska. Prosimy o stosowny strój do pogody i nieprzemakalne buty dla dzieci. 

Koszty autokaru będą pokryte z Rady Rodziców. 

Drodzy Rodzice zapraszamy na zebranie organizacyjne 

 w dniu 8 września 2022 r. tj czwartek na godzinę 17.00.

Prosimy o zabranie długopisów i nr PESEL dziecka i rodzców oraz książeczek adaptacyjnych.

Zebrania będą oddzielnie w każdej grupie.

 

Drodzy Rodzice, witam Was serdecznie.

Przedszkole jest przygotowane na powrót dzieci. Dzieci z grupy średniaczków "Żabki" przebierają się w szatni  i same wchodzą na górę, rodzice zostają na dole. Maluszki "Puchatki" wchodzą do szatni z rodzicami i dopiero po rozebraniu się przekazują dziecko nauczycielowi w klasie na dole Prosimy aby dzieci nie przynosiły do przedszkola żadnych zabawek. Po obiedzie dzieci będą odpoczywały na karimatach słuchając czytanych bajek lub muzyki relaksacyjnej. Jeśli tylko bedą odpowiednie warunki pogodowe będziemy często przebywać na terenie ogodu przedszkolnego lub na spacerze. Porsimy rodziców o stosowne ubieranie dzieci (najlepiej na cebulkę) i koniecznie w szatni muszą być przygotowane ubranka na zmianę. Pantofelki na zmianę dla  Maluszków prosimy podpisać.  Pracujemy w  godzinach od 7.00  do 17.00. Dzieci przyprowadzamy w godzinach od 7.00 do 8.30.  natomiast odbieramy od 15.00 do 17.00. W okresie  pierwszych dwóch tygodni można odbierać dziecko wcześniej tj. po obiedzie o godzinie 13.00.  Zaraz w drugim tygodniu dostaniecie Państwo informację kiedy odbędzie się pierwsze zebranie. Opłaty za przedszkole bedą dopiero w październiku.

                                                                                                                                                                                                        Pozdrawiam  Beata Nowak

GMINA ANDRESPOL

realizuje projekt

Asystent ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – pilotaż”

wdrażanego w ramach

Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

oś Priorytetowa 2, Działanie 2.10.

Wysoka jakość systemu oświaty,
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego
Funduszu Społecznego.

Kwota dofinansowania grantu

"ASPE W GMINIE ANDRESPOL" 

184 690,30 zł.

 

 

 

ZASADY UDZIAŁU I REALIZACJI W PROJEKCIE GRANTOWYM „ASYSTENT UCZNIA
ZE  SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYCH - PILOTAŻ


„ASPE W GMINIE ANDRESPOL”

 

§ 1. Informacje ogólne

1. Dokument niniejszy określa zasady udziału i realizacji oraz zasady rekrutacji w ramach projektu „Asystent ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – pilotaż”, zwany dalej projektem,
wdrażanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-
2020 oś Priorytetowa 2, Działanie 2.10. Wysoka jakość systemu oświaty,
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego
Funduszu Społecznego.

2. Beneficjentem (wnioskodawcą) jest Gmina Andrespol, a projekt realizują:Liceum Ogólnokształcace im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze, Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi im. Henryka Sienkiewicza w Wiśniowej Górze, Samorządowe Przedszkole w Andrespolu, Samorzadowe Przedszkoole w Justynowie.

3. Projekt jest realizowany w okresie od dnia zatrudnienia osoby w charakterze
ASPE przez okres 10 miesięcy. Grant może zostać wykorzystany wyłącznie na
pokrycie kosztów zatrudnienia w szkole ASPE, przez okres 10 miesięcy.

4. Projekt “Asystent ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych- pilotaż” ma na
celu opracowanie standardów usług asystenckich. Zebrane w trakcie projektu
doświadczenia i przeprowadzone badania pomogą:
- przygotować założenia prawne oraz opisać niezbędne kwalifikacje „Asystenta
ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnościami”
(w skrócie ASPE),
- wprowadzić opis kwalifikacji ASPE do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji,
- opracować zasady finansowania i organizacji pracy ASPE,
- opracować programy i scenariusze szkoleń dla asystentów i kadry szkół
zatrudniających ASPE
- przygotować pierwszą grupę 640 ASPE w Polsce do pracy z dziećmi i młodzieżą.

4. Wsparciem ASPE w ramach projektu zostaną objęci wychowankowie placówek oświatowych uprawnionych do otrzymania grantu, których organem prowadzacym jest Gmina Andrespol.

5. Cele realizacji projektu grantowego:
a. wzrost samodzielności dziecka.
b. poprawa funkcjonowania zespołu klasowego, w tym rozwój kompetencji
społecznych, w tym wrażliwość na różnorodne potrzeby,
c. wypracowanie zasad współpracy ASPE z pozostałym personelem
szkoły/przedszkola poza zajęciami lekcyjnymi i z nauczycielem/ami w trakcie zajęć
lekcyjnych.
d. wypracowanie zasad dotyczących sposobu kwalifikowania uczniów/uczennic
o specjalnych potrzebach edukacyjnych do objęcia wsparciem ASPE.
e. wypracowanie modelu monitoringu i ewaluacji wpływu i warunków wprowadzenia
ASPE do szkół/przedszkoli w zakresie:
• profilu kompetencyjnego ASPE,
• standardu pracy ASPE,
• zadań ASPE oraz sposobu ich wykonywania w przedszkolu/szkole (między innymi:
jak, kiedy, gdzie i w jakim celu zadania są wykonywane),
• przygotowania do pracy na stanowisku ASPE.

 

6. Cele ASPE
a. zapewnienie dziecku/uczniowi włączenia w środowisko przedszkola/szkoły,
b. wspieranie integralnego rozwoju dziecka/ucznia,
c. budowanie samodzielności i kształtowania poczucia własnej wartości
dziecka/ucznia (na miarę jego możliwości).

§ 2.Rekrutacja

W celu zapewnienia równego dostępu do informacji o projekcie orazzachowania zasad sprawiedliwej rekrutacji, i z zachowaniem zasadrówności szans kobiet i mężczyzn wobec wszystkich zainteresowanychprojektem osób informacja o rekrutacji zostaną upowszechnione przez placówki oświatowe zgłoszone do projektu oraz przez Urzad Gminy w Andrespolu.

1. Rekrutacja uczestników projektu będzie prowadzona będzie w następujący
sposób:
1) Zgłoszenie kandydata skierowane do Koordynatora projektu lub Dyrektora/sekretariatu placówki oświatowej uprawnionej do udziału w projekcie.
2) Profil kompetencyjny ASPE – wykształcenie i wymagania niezbędne:
a. wykształcenie średnie lub średnie branżowe,
b. zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego,
c. posiadanie aktualnych badań SANEPID,
d. dobry stan zdrowia umożliwiający wykonywanie czynności fizycznych, silnie
obciążających układ ruchowy,
e. znajomość języka polskiego w stopniu komunikatywnym.
Profil kompetencyjny ASPE
a. kompetencje psychospołeczne:
- odporność na stres i trudne sytuacje,
- zdolność szybkiego reagowania,
- umiejętność podejmowania decyzji na podstawie rzetelnej analizy sytuacji,
- umiejętność radzenia sobie z trudnościami,
- spostrzegawczość,
- podzielność uwagi,
- umiejętność panowania nad emocjami,
- odpowiedzialność,
- umiejętność nawiązywania kontaktu z drugą osobą,
- umiejętność obserwowania i słuchania,
- empatia i wrażliwość na potrzeby innych,
- otwartość na uczenie się.
b. kompetencje organizacyjne, w tym umiejętność planowania i organizowania
przebiegu dnia, ustalenia rodzaju aktywności ucznia;
c. kompetencje komunikacyjne:
- umiejętność współpracy z osobami dorosłymi, w tym rodzicami, nauczycielami,
specjalistami (np. psycholog, pedagog),
- umiejętność pracy z uczniami (też grupą uczniów),

- umiejętność pracy zespołowej,
- umiejętność dostosowanie komunikacji do możliwości i potrzeb partnera.
3). Standard pracy ASPE
Asystent może być zatrudniany zarówno w przedszkolach/szkołach publicznych jak
i niepublicznych. Praca asystenta wymaga dobrej kondycji psychofizycznej, dobrej
organizacji czasu, umiejętności podejmowania decyzji. Związana jest
z podwyższonym poziomem stresu.
4). ASPE wykonuje zadania wynikające z zakresu obowiązków, uzgodnione
z dyrektorem przedszkola/szkoły. Swoją pracę dokumentuje zgodnie z ustaleniami
podjętymi z dyrektorem przedszkola/szkoły.
5). Dokumentacja jest ograniczona do niezbędnego minimum i koncentruje się
na zbieraniu istotnych informacji dotyczących funkcjonowania dziecka/ucznia oraz
przeprowadzonych działań, znacząco wpływających na sytuację dziecka/ucznia.

2. Przygotowanie do pracy ASPE
1) Ukończenie cyklu szkoleń obligatoryjnych podstawowych będzie stanowiło
warunek dopuszczający ASPE do pracy w przedszkolu/ szkole. Weryfikacja przygotowania ASPE
do pracy w przedszkolu/szkole będzie potwierdzona testem końcowym po
zakończonych szkoleniach obligatoryjnych podstawowych (brak pozytywnego wyniku
będzie oznaczał brak możliwości rozpoczęcia pracy w przedszkolu/ szkole).
W uzasadnionych przypadkach, po uzyskaniu zgody Grantodawcy, ASPE może
zostać dopuszczony do pracy przed podejściem do egzaminu, pod warunkiem
zaliczenia minimum 50% godzin szkoleń obligatoryjnych.
2) ASPE będzie również zobowiązany do udziału w szkoleniach obligatoryjnych
uzupełniających i w szkoleniach fakultatywnych, których tematyka dopasowana
będzie do specyficznych potrzeb wynikających z pracy z konkretnym
uczniem/uczennicą, np. typem niepełnosprawności, obsługą konkretnego sprzętu itp.
3) Po szkoleniach w obszarze uzupełniającym i fakultatywnym zostanie także
przeprowadzona weryfikacja wiedzy ASPE, w zakresie objętym szkoleniami,
potwierdzona testami.
4) Dodatkowo ASPE będzie otrzymywał wsparcie w postaci superwizji grupowych,
konsultacji i doradztwa, w tym zdalnego za pośrednictwem telefonu, maila czy
komunikatorów internetowych. Ponadto przed zatrudnieniem proponuje się
przeprowadzenie rozmowy z ASPE (z udziałem np. dyrektora szkoły/przedszkola,

psychologa, pedagoga specjalnego) oraz rozmowy rodziców/opiekunów prawnych
z ASPE.
3. Zadania ASPE
a. Obligatoryjne:
Pomoc w codziennym funkcjonowaniu w przedszkolu/szkole i w trakcie wyjść poza
przedszkole/szkołę obejmująca w szczególności:
• pomoc w przemieszczaniu się i transporcie,
• pomoc w przyjmowaniu posiłków,
• czynności związane z utrzymaniem higieny i korzystaniem z toalety (po ustaleniu
z rodzicami/opiekunami prawnymi dziecka/ucznia),
• wsparcie dziecka/ucznia podczas zajęć w celu zwiększania jego aktywności
i uczestnictwa m.in. poprzez motywowanie dziecka/ucznia do wysiłku, pomoc
w korzystaniu z materiałów i pomocy dydaktycznych oraz sprzętu specjalistycznego,
pomoc w wykonywaniu notatek,
• podejmowanie działań zmierzających do usuwania barier i ograniczeń
w bezpośrednim otoczeniu dziecka/ucznia, celem ułatwienia mu uczestniczenia
w przedszkolnych/szkolnych aktywnościach,
• pomoc w porozumiewaniu się i uczestnictwie w grupie (w miarę możliwości),
• pomoc w odrabianiu pracy domowej i udziale w aktywnościach podczas zajęć
opiekuńczych,
• wsparcie w uzyskaniu jak największej samodzielności w przedszkolu i szkole,
• wsparcie w rozwiązywaniu problemów związanych z codziennym funkcjonowaniem
dziecka/ucznia w sytuacjach edukacyjno-wychowawczo-opiekuńczych,
• współpraca z rodziną, nauczycielami i wychowawcami oraz specjalistami,
w przedszkolu i szkole, pracownikami administracji i obsługi przedszkola/szkoły,
pielęgniarką, innymi osobami, stosownie do potrzeb, w tym w zakresie przygotowania
potrzebnego sprzętu i pomocy dydaktycznych dla dziecka/ucznia,udział w spotkaniach służących ocenie poziomu funkcjonowaniadziecka/ucznia, zmierzających do usuwania barier i ograniczeń
w środowisku,
• udział w sporządzaniu opinii dotyczącej funkcjonowania dziecka/ucznia,
w przedszkolu i szkole, we współpracy z nauczycielami,
• reagowanie na przejawy autoagresji i agresji dziecka/ucznia zgodnie
z ustaleniami podjętymi ze specjalistami i nauczycielami.

 

b. Fakultatywne – w zależności od potrzeb dziecka/ucznia:
• czynności pielęgnacyjne,
• czynności związane z nadzorowaniem przyjmowania przez dziecko/ucznia leków
i podawanie leków przyjmowanych na stałe, nadzorowaniem korzystania przez
dziecko/ucznia ze sprzętu medycznego i udzielaniem pomocy w obsłudze sprzętu
medycznego używanego na stałe (np. korzystania z pompy insulinowej,
cewnikowanie), obsługa sprzętu specjalistycznego,
• komunikacja i porozumiewanie się (np. wspomagające i alternatywne metody
komunikacji),
• wsparcie dziecka/ucznia z zaburzeniami zachowania lub przejawiającego
zachowania trudne/ryzykowne (zapobieganie sytuacjom trudnym, dbanie
o bezpieczeństwo dzieci/uczniów, interwencja w przypadku sytuacji tzw.
podwyższonego ryzyka),
• wspieranie procesu adaptacji dziecka/ucznia do środowiska przedszkolnego/
szkolnego poprzez m.in. zapewnianie wsparcia emocjonalnego i bezpośrednią
pomoc w radzeniu sobie z nowymi sytuacjami,
• asystowanie dziecku/uczniowi w drodze do i ze szkoły.
4. Sposób realizacji zadań ASPE
• monitorowanie aktywności dziecka/ucznia w obszarach objętych wsparciem,
• wspieranie dziecka/ucznia w rozwijaniu kontaktów społecznych, korzystaniu z usług
kulturalnych, rekreacji,
• obserwowanie samopoczucia dziecka/ucznia w czasie sprawowania opieki, w tym
w zakresie funkcjonowania psychicznego dziecka/ucznia,
• asystowanie dziecku/uczniowi w wykonywaniu czynności, których nie może
wykonać samodzielnie,
• współpraca z dyrektorem, nauczycielami i specjalistami pracującymiw przedszkolu/szkole w zakresie udzielanej przez ASPE pomocy,
• obserwacja i dokumentowanie postępów i trudności dziecka/ucznia oraz
przekazywanie zebranych informacji nauczycielom przedszkola/szkoły,
• udział w radach pedagogicznych.
5. Obecność ASPE:
• odpowiednio podczas zajęć wychowania przedszkolnego lub obowiązkowych zajęć
edukacyjnych,

podczas zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej,
• podczas zajęć rewalidacyjnych,
• podczas zajęć dodatkowych, w tym rozwijających zainteresowania i uzdolnienia,
• podczas przerw,
• podczas wycieczek, zielonych szkół, zajęć dydaktycznych prowadzonych w terenie itp.,
• podczas uroczystości przedszkolnych/szkolnych.
1) Kryterium formalne:
a. wykształcenie średnie lub średnie branżowe,
b. zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego,
c. posiadanie aktualnych badań SANEPID,
d. dobry stan zdrowia umożliwiający wykonywanie czynności fizycznych, silnie
obciążających układ ruchowy,
e. znajomość języka polskiego w stopniu komunikatywnym
2) Kryterium merytoryczne: umiejętność rozwiązywania problemu dotyczącego
sytuacji szkolnej/przedszkolnej oraz umiejętność zaplanowania dnia dla dziecka
o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

8.Rekrutacja odbywać się będzie zgodnie z zasadą równych szans, w tym równości
płci.
9. Osoba zatrudniona w charakterze ASPE bierze obowiązkowo udział w bezpłatnych
szkoleniach w formie zdalnej oraz wyjazdowej.

2. Zatrudnienie ASPE możliwe jest dopiero po odbyciu przez niego min. 50%
obowiązkowych szkoleń zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Grantodawcę.

 

 

 

 

§ 3.Postanowienia końcowe

1. Niniejszy dokument zawiera informacje udostepnione prxez Grantodawcę w ramach realizowanego projektu.
2. Wszelkie zmiany mogą być dokonywane, przez Koordynatora projektuw porozumieniu z Grantodawcą w formie pisemnej i wchodzą w życie po zapoznaniu z nimi uczestników projektu.
3.Informacaje dotyczace Projektu „ASPE W GMINIE ANDRESPOL” dostępne są w placówkach oświatowych realizujących projet oraz na stronie
www.asystentspe.pl dotyczace Projektu grantowego „ Asystet Ucznia ze specjalnymi potrzebami Edukacyjnymi pilotaż”
 

 

Na zakończenie roku przedszkolnego pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom

za wspólnie spędzony czas oraz piękne kwiaty , czekoladki oraz pamiątki plastyczne od Pani Beaty Konefał - Trzaski.

Na wakacje życzymy Państwu dużo odpoczynku mile spędzonych chwil z całą rodziną oraz słonecznych dni.

Podaję Państwu link do sprawozdania finansowego za 2021 rok Samorządowego Przedszkola w Justynowie. 

https://www.bip.andrespol.pl/328,sprawozdania-finansowe-jednostek-budzetowych-i-instytucji-kultury-na-dzien-31-12-2021-r

W dniu 7 czerwca (wtorek) na terenie przedszkola odbędzie sie teatrzyk lalkowy w wykonaniu teatru

WidziMisię   pt. "Księżniczka na ziarnku grochu".

Bardzo dziękujemy Pani Dziewulskiej za gościnę w swoim domu i przeprowadzenie zajęć z ceramiki.

dziękujemy Państwu Eljasiewiczom ze poczęstunek PIZZĄ na Dzień Dziecka

Serdecznie zapraszamy "nowych" Rodziców wraz z dziećmi na zebranie z Rodzicami i zajęcia adaptacyjne.

-  w dniu 27 czerwca godzina 16.00 zebranie tylko z Rodzicami i dyrektorem

- w dniach 28 i 29 czerwca godzina 17.00 zajęcia adaptacyjne z dziećmi i Rodzicami.

Dnia 9 czerwca od godziny 16.45  nauczycielka Katarzyna Panek będzie prowadziła indywidualne konsultacje z rodzicami dzieci z gr II od nazwisk zaczynających się na  A do Kr.

W dniu 13 czerwca od godz 16.45 do godziny 18.00  nauczycielka Wioletta Pawlik będzie  prowadziła indywidualne konsultacje  z rodzicami dzieci z grupy II od nazwisk zaczynających się na "Ks..." ( np. Kucharski) do końca alfabetu.

Jeszcze raz chciałam bardzo podziękować wszystkim Rodzicom za zaangażowanie się w pomoc przy organizacji Dnia Mamy i Taty smiley.

Przed nami wyczekiwany przez naszych wychowanków Dzień Dziecka. Jak tylko pozwoli nam słoneczko będziemy się bawić przez cały tydzień.

30 maja godzina 13.00 - zawody sportowe dla wszystkich dzieci z firmy Przedszkolandia

31 maja godzina 10.00 - zabawy cyrkowe z animatorami w tym niespodzianka - postać Kubusia Puchatka

01 czerwca godzina 10.00 - spotkanie i pokaz strażacki z jednostki OSP w Justynowie (ratownictwo, samochód). Na podwieczorek dzieci dostaną Pizza z firmy Da grasso oraz zakupione pamiątki z Rady Rodziców.

02 czerwca godzina 10.00 - dzieci z I grupy idą na wycieczkę pieszą do Państwa Dziewulskich w Justynowie na warsztaty z ceramiki ( lepienie z gliny, wypalanie w piecu, lakierowanie).

Dzieci z II grupy w tym dniu już tradycyjnie idą na lody do lodziarni w Justynowie (lody "mini" bardzo zdrożały, prosimy o przyniesienie dla dziecka 5 zł)

03 czerwca godzina 10.00  - dzieci z II grupy idą na warsztaty z ceramiki a Maluszki udadzą się do lodziarni na lody tu również prosimy o 5 zł.

  W dniu 31 maja od godziny 15.30  nauczycielka Beata Wrońska będzie prowadziła indywidualne konsultacje z rodzicami dzieci z grupy I. Zapraszamysmiley

Serdecznie zapraszamy rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty 

w dniu 20.05 (piątek) w godzinach od 13.00 do 15.00.   Mile widziany poczęstunek 

dla wszystkich w postaci kawałka ciasta, owoców czy soków. 

Informujemy Państwa, że w dniu 5 maja na terenie przedszkola odbędzie się sesja zdjęciowa w stroju "Kucharza"

Natomiast 9 maja jedziemy na wycieczkę autokarową do Konarzewa koszt zajęć edukacyjnych 

"Od ziarenka do bochenka" to 30 zł od dziecka. Podaną kwotę prosimy wpłacać do nauczycielki danej grupy.

Przejazd autokarem będziemy opłacać z Rady Rodziców. 

W dniu 27 kwietnia dzieci pojadą autokarem do Baśniowej Kawiarenki na przedstawienie 

pt. Ada i Kosmitek. Opłaty za bilet w kwocie 23 zł prosimy wpłacać do nauczycielek. Koszt autokaru 

będzie opłacony z Rady Rodziców.

9 maja planujemy wycieczkę do Konarzewa z zajęciami edukacyjnymi "Od ziarenka do bochenka" 

Zdrowych,ciepłych i spokojnych 

Świąt Wielkiej Nocy

oraz smacznego jajka i wesołego zajączka

życzą

pracownicy Samorządowego Przedszkola w Justynowie.

Drodzy Państwo dla naszego wspólnego dobra w dalszym ciągu proszę o przedstrzeganie zasad bezpieczeństwa zdrowotnego:

- noszenia maseczek na terenie przedszkola

- wchodzenie do szatni po dwie osoby

- przyprowadzaniu dziecka zdrowego bez objawów infekcji

- przypominaniu dzieciom o myciu rąk przed wejściem do sali.   Dziękuje dyrektor Beata Nowak

Cieszymy się, że po długotrwałych infekcjach dzieci wracają do przedszkola. 

Od paru dni do wspólnych zabaw w przedszkolu dołączyły dziewczynki z Ukrainy.

W dniu 23 marca będą odrabiane zaległe zajęcia z Kangurkiem a 24 w czwartek na terenie przedszkola

odbędzie sie przedstawienie teatralne  pod tytułem "Konik Garbusek".

Chętnych rodziców zapraszamy do udziału w Głośnym Czytaniu - ogłoszenie na drzwiach przedszkola.

Drodzy Rodzice.

-  Rodzice dzieci z rocznika 2016 i 2017, którzy chcą zapisać dziecko do przedszkola przy Szkole Podstawowej w Justynowie do końca marca 2022 r. wypisują  wniosek ściągnięty ze strony internetowej Szkoły Podstawowej w Justynowie i tam  go składają. 

-  Rodzice dzieci z rocznika 2018 i 2017, którzy wyrażają chęć  pozostania w Samorządowym Przedszkolu w Justynowie do 05.03.2022 r. piszą deklarację potwierdzejącą wole korzystania z opieki  przedszkolnej i składaję do dyrektora przedszkola. Deklarację Rodzice otrzymają  01.03.2022 r. w przedszkolu.

-  Rodziców dzieci nowych z rocznika 2019 i 2018 zapraszam do zakładki " Rodzice- Zasady rekrutacji"  tam proszę o zapoznanie się z zasadami rekrutacji  wydrukowaniem i podpisaniem odpowiednich pism. Dla wszystkich Rodziców jest Klauzula informacyjna, Wniosek i  Zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Oświadczenia według potrzeby.   

                                                                    W razie pytań proszę dzwonić do przedszkola.  Dyrektor Beata Nowak

Wszystkie dzieci, których rdzice zostali  telefonicznie poinformowani o kwarantannie dnia 08.02, mają przedłużoną kwrantannę do piątku 11.02. włącznie.

 Z powodu kwarantanny części dzieci z gr I i gr II, bal karnawałowy przełożny jest na 24.02.

W związku z niską frekwencją dzieci w grupie II oraz brakiem personelu w grupie I nagrywanie

występu dzieci na Dzień Babci i Dziadka odbędzie sie w innym terminie.

Drogie Babcie i drodzy Dziadkowie z okazji Waszego Święta życzymy dużo zdrowia, 

samych pogodnych dni oraz dumy i radości każdą spędzoną chwilą z wnukami.

Nagranie z uroczystości Babci i Dziadka odbędzie się 27 stycznia,

prosimy w tym dniu o odświętne ubranie dzieci.

Warsztaty mydlarskie dla maluszków odbędą się w późniejszym terminie. Przepraszamy.

W tym roku dyżur będzie w naszym przedszkolu w miesiącu lipcu.

 

Drodzy Rodzice, bardzo dziękujemy za upominki świąteczne świece i miodek oraz piękne aniołki które były świąteczną dekoracją na korytarzach przedszkola.

W nagrodę za wykonanie aniołka dzieci otrzymały książeczki do malowania, czytania  lub przyklejania naklejek,  zakupionych przez Radę Rodziców.

Z powodu choroby nauczycielki, przez trzy tygodnie dzieci nie miały zająć z Logopedii. Zajęcia zostaną wznowione we wtorek 11 stycznia.

W dniu 3 stycznia nie odbyły się zajęcia sportowe z kangurkiem, będą odrabiane 5 w środę.

Na Dzień Babci i Dziadka, dzieci na warsztatach plastycznych będą wykonywały pachnące mydełka. Średniaki z II grupy 12 stycznia, maluszki z I grupy 19 stycznia. Firma ciągle zmienia terminy.

Nagranie fimu z występu dzieci na Dzień Babci planujemy na 27 stycznia. 

 

Przesyłamy Państwu link z filmikami z występu świątecznego dzieci. Prosimy o szybkie przegranie na swój komputer. Miłego odbioru.

Maluszki https://we.tl/t-WitDmX6i8h

Średniaczki  https://we.tl/t-lq5EI07Bd0

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia

życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności,

oraz optymizmu w połączeniu z ciepłem rodzinnym. 

W nadchodzącym Nowym Roku 2022 satysfakcji i dumy z dzieci

oraz osobistych sukcesów zawodowych

życzy dyrektor i personel przedszkola.  

W związku z licznymi telefonami od Państwa, wyjaśniam że w okresie między Świętami a Nowym Rokiem

przedszkole pracuje bez zmian.

Drodzy Rodzice. 

Nadeszła zima, prosimy ubierać dzieci w szaliki i rękawiczki (najlepiej z jednym palcem). Jak będzie śnieg każde dzieko musi mieć na zmianę dodatkowe spodnie, rękawiczki i skarpetki. Odpowiednie buty.

W dniu 17 grudnia dzieci obejrzą na terenie przedszkola przedstawienie z teatru WidziMisię pt. Zimowa opowieść.

W tym dniu dzieci odwiedzi Mikołaj z prezentami zakupionymi przez Radę Rodziców. Będą też wykonywane zdjęcia grupowe z Mikołajem dla każdego dziecka.

Prosimy o świąteczne stroje.

Zapraszamy dzieci z grupy II Biedronek na zaległy Bal Pani Jesieni, który odbędzie się 18.11 w czwartek.

Prosimy rodziców o przygotowanie strojów owoców, warzyw, leśnych zwierzątek lub grzybków.

Prosimy  w ciągu trzech dni pościągać sobie z linku na swój komputer filmiki z Pasowania.

W dniu 17.11.( środa) odbędzie się zapowiadany wcześniej teatrzyk kukiełkowy z teatry WidziMisię pt Piotruś Pan. Opłata z Rady Rodziców.

Download link
https://wetransfer.com/downloads/fcbbf2a314c4da2096ef197f47458e7320211110012504/f3862965a7106d5b8e19d06cd1fe828620211110012504/ae64a7

Z przykrością informujemy Państwa, że od miesiąca listopada Pani z języka angielskiego zrezygnowała z pracy w naszym przedszkolu. 

Wyjątkowo w dniu 08.11. nie będzie zająć sportowych z Kangurkiem będą odrobione 17.11. środa. 

 09.11. nie będzie zajęć z logopedii Pani Ula jest na urlopie.  Prosimy o wpisanie na listę wywieszoną na drzwiach tych dzieci które będą obecne 12.11. (piątek).

Zapisana ilość dzieci ułatwi  zrobienie zakupów Panu intendentowi. Ze względu na bezpieczeństwo pracowników, prosimy nie wchodzić na teren przedszkola.

Dzieci będą odbierane i wydawane  przez dyżurującego pracownika.  W celach zdrowotnych oraz z potrzeby wietrzenia klas będziemy każdego dnia wychodzić na spacer,

prosimy o stosowne ubieranie dzieci.

Dla dziewczynek w rajstopach muszą być w szatni getry,  na codzień obowiązkowo podkoszulki pod bluzkami oraz szalik i czapka.   Dziękujemy.

Drodzy Państwo, rozumiem że się niepokoicie obecną sytuacją. Chcę wyjaśnić jak wygląda kolejność zdarzeń gdy jest zakażone dziecko przedszkolne. 

Zgłaszając dziecko na testy przeciw wirusowi Covid, wynik dodatni przechodzi automatycznie do systemu Sanepidu.

Rodzic ma obowiązek zadzwonić i powiadomić dyrektora o wyniku dziecka lub zrobi to Sanepid. Wówczas to Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny razem z dyrektorem ustalają kto w danym dniu miał kontakt z osobą zarażaoną.

 Z sanepidu wychodzi decyzja o przejściu dzieci  i osób z personelu (nie zaszczepionych)  na kwarantannę. Organ Prowadzący wydaje pozwolenie na pracę zdalną nauczycieli.

W czesie nieobecności dzieci w przedszkolu wszystko zostało ponownie zdezynfekowane, wyprane a pomieszczenia wywietrzone.  

Życzmy sobie zdrowia i powrotu do normalności.  Zapraszam w poniedziałek 8 listopada wszystkie zdrowe dzieci do przedszkola.   Beata Nowak                                      

Potwierdzamy, że uroczystość Pasowania na Przedszkolaka Malucha i Średniaka odbędzie się w czwartek 21 października.

Pasowanie będzie nagrywane a film zamieścimy na stronie internetowej przedszkola. 

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom w tym Radzie Rodziców  za pyszną herbatkę, słodycze i piękne kwiaty z okazji Dnia Edukacji.

W dniu 28 października odbędzie się Bal Pani Jesieni. Prosimy rodziców o przygotowanie strojów w postaci skrzatów, zwierzątek, grzybków leśnych lub warzyw i owoców.

Przypominamy o konkursie Złota Polska Jesień, prace zbieramy do końca października.

27 października na terenie przedszkola dzieci zobaczą teatrzyk kukiełkowy "Piotruś Pan" w wykonaniu teatru WidziMisię.

Ze względu na zapowiadany deszcz w dniu jutrzejszym zajęcia z alpakami przeniesione są na piątek 08.10.

Informujemy, że w dniu 6 października na ternie ogrodu przedszkolnego odbędą się zajęcia edukacyjne

z alpakami. Koszt spotkania ze zwierzętami to 10 zł od dziecka, pieniążki prosimy wpłacać do nauczycieli.

Tradycyjnie zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym "Złota Polska Jesień". Celem konkursu jest

spędzenie z dziećmi wolnego czasu na powietrzu podczas gromadzenia jesiennych materiałów przyrodniczych oraz

na wspólnym wykonaniu w domu prac plastycznych o dowolnej technice. Prace przynosimy do przedszkola do końca października.

Będą dyplomy i nagrody.

Przedstawiam Państwu sprawozdanie z wydatków Rady Rodziców za ubiegły rok szkolny oraz po spotkaniu z nowymi Przedstawicielami zaplanowane wydatki na nowy rok szkolny.

Rodzice, którzy nie przegrali filmu z uroczystości Dnia Mamy i Taty mogą przynieść swojego penrive do dyrektora i przegrać. Serdecznie zapraszam.

W poniedziałek 27 września jedziemy do leśniczówki do lasu w Janówce na ścieżkę edukacyjną, w programie spotakanie z leśniczym i pieczenie kiełbasek. Prosimy o stosowne ubranie dziecka.

Sprawozdanie finansowe z działalności Rady Rodziców za rok szkony 2020/2021

Saldo początkowe na rok szkolny 2020/2021 – 1373,32 zł.

Przychody - 6530,00 zł.

Wydatki - 5519,20 zł.

Pozostało na rok szkoly 2021/2022 – 2384,12 zł

Wydatki dotyczyły:

- Transport autokarem na wycieczkę do Konarzewa

- Transport autokarem na wycieczkę na ścieżkę edukacyjną do Janówki

- Zakup zabawek na Mikołaja

- Zakup ręczników papierowych

- Opłata za przewóz kuligiem – saniami

- Zajęcia rytmiczno taneczne za jeden miesiąc

- Upominki dla dzieci na zakończenie roku

- Opłata za koncert ekologiczny

- Opłata za dwa przedstawienia teatralne

- Płyty DVD i koperty na zdjęcia dla rodziców

- Kwiaty dla personelu na Dzień Edukacji i Zakończenie Roku

Plany wydatków na rok 2021 ustalony przez Przedstawicieli Rady Rodziców

- Zakup szpadli i wiaderek do prac porządkowych dla dzieci – prace w ogrodzie IX

- Zakup ziemii na górkę do ogrodu IX

- Opłaty za teatrzyki na terenie przedszkola 2x X, XII

- Autokar na wycieczkę do Janówki – Powitanie Jesieni, spotkanie z leśniczym IX

- Upominki na Mikołaja XII