Ładowanie

Nasze plany

Udział rodziców , babć, dziadków i pozostałych gości zapraszanych do przedszkola uzależniony jest od sytuacji związanej z covid-19 i zniesienia obostrzeń

Większość występów dzieci podczas uroczystości bez udziału rodziców będzie nagrywana i udostępniona. Na koniec roku przedszkolnego rodzice otrzymają nagrane zdjęcia z działań, wycieczek i uroczystości przedszkolnych. Prosimy o wyrozumiałość i przestrzeganie wymogów sanitarno-epidemiologicznych. Dziękujemy.

Spotkanie z Policjantami. Pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.

Poznanie zawodu policjanta. Rozmowa na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania się wobec nieznajomych.

Bal na powitanie Jesieni.

Poznanie zmian zachodzących w przyrodzie jesienią, wykonanie ciekawych strojów z jesiennych darów. Integracja dzieci podczas wspólnej zabawy.

Pasowanie na przedszkolaka, Dzień Edukacji Narodowej. Występy dzieci, pasowanie na przedszkolaków.

Wzmacnianie więzi z przedszkolem, integracja dzieci.

Rodzinny konkurs plastyczny "Złota Polska Jesień"

Współpraca z rodzicami. Wykorzystanie tworzywa przyrodniczego do wykonania ciekawych prac plastycznych.

Integracja dzieci. Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Andrzejki-wróżby dla dzieci.

Poznanie zwyczajów Andrzejkowych.

Uroczystość Choinkowa i spotkanie z Mikołajem.

Poznanie zwyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Stwarzanie atmosfery radości i oczekiwania na spotkanie ze św. Mikołajem.

Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość.

Występy dzieci, wręczenie przygotowanych przez dzieci prezentów. Wzmacnianie więzi z dziadkami.

Bal Karnawałowy.

Poznanie zwyczajów karnawałowych. Zabawa w przebraniach przy muzyce, udział w konkursach.

Wieczór Głośnego Czytania Dzieciom. Poznajemy zawody, preorientacja zawodowa.

Popularyzacja czytelnictwa. Poznawanie różnych zawodów.

Wielkanocne ozdoby. Rodzinny konkurs plastyczny.

Poznanie zwyczajów i tradycji świątecznych. Wzmacnianie więzi rodzinnych podczas wspólnego przygotowania pracy plastycznej.

Wycieczka autokarowa do zagrody edukacyjnej w Konarzewie. Udział dzieci w warsztatach "Od ziarenka do bochenka".

Zapoznanie z pracą rolnika. Poznanie etapów prac związanych z wypiekiem chleba.

Uroczystość Dnia Mamy i Taty. Forma wspólnej zabawy uzależniona od sytuacji związanej z epidemią.

Wzmacnianie więzi rodzinnych.

Rozgrywki sportowe na powietrzu, zabawa przy muzyce. Impreza dla dzieci.

Uroczystość zakończenia roku przedszkolnego.

Pożegnanie przedszkolaków. Wzmacnianie więzi z przedszkolem, występy dzieci.